Czekoladowe ciasto

Dzisiaj podam wam przepis jak przygotować pyszne czekoladowe ciasto.

Składniki:

– 1 i pół szklanki mąki
– tłuszcz i kakao do oprószenia formy
– pół szklanki kakao
– niecała szklanka śmietany 18%
– 150 gram czekolady gorzkiej (lub mlecznej, do wyboru)
– 1 i pół łyżeczki proszku do pieczenia
– 1 i pół kawy rozpuszczalnej
– 1 i pół łyżeczki sody oczyszczoneej
– pół łyżeczki soli
– niecała szklanka cukru
– 1 i pół łyżki kawy rozpuszczalnej
– 3 jajka
– 1 i pół szklanki mleka + dodatkowo 2 łyżki
– 85 gram masła
– 1 i pół szklanki maślanki
– pół szklanki brązowego cukru

Przygotowanie ciasta:

Na wstępie przygotuj sobie jakąś dobrą dużą miskę, w której będziesz mógł pracować nad składnikami. Gdy już takową sobie znajdziesz, wymieszamy w niej najpierw suche składniki. Do takowych będą się zaliczać przede wszystkim: mąka, kakao, proszek do pieczenia, soda, sól oraz cukier zwykły jak i ten brązowy.
W tym momenci będziemy potrzebować kolejnej miski. Może być ona troszkę mniejsza. Utrzemy do niej za pomocą miksera lub blendera miękkie masło na puch. Podczas miksowania, powinniśmy dodać maślankę, lekko ponad pół szklanki mleka, nasze jajka i kawę rozpuszczoną w 2 łyżkach mleka.

Gdy wszystkie te składniki się ze sobą już dobrze połączą, należy zmniejszyć obroty na mikserze (lub blenderze) i w miarę równymi porcjami dodawać wymieszane wcześniej suche produkty z pierwszej do drugiej miski.

Następnie weź tortownicę, która ma wymiary mniej więceej 25-28 centymetrów i wysmaruj ją tłuszczem, a na ten tłuszcz wysyp kakao. Ciasto przełóż do blachy. Przygotuj sobie wcześniej piekarnik rozgrzany do temperatury 200 stopni Celsjusza. Wsadź do niego blachę i piecz przez około pół godziny. Po tym czasie, gotowy już wypiek wyciągnij i ostudź.

Czas wykorzystać naszą czekoladę. Tak więc drobno ją posiekaj, przełóż do rondelka, dodaj tam śmietany i podgrzewaj, nieustannie mieszając. Gdy składniki się już połączą, to powstałą polewę lekko przestudź i polej nią ciasto.

 • Natalalala

  Ono jest obłędnie czekoladowe! Nie mogę się doczekać aż je upiecze =)

  • Podhajny_Sebastian

   Jak dla mnie to zbyt czekoladowe. Czasami to aż mnie mdli, gdy zjem jej nadmiar.

   • smutny

    Nie tylko ciebie :/