Naleśniki inne niż zwykle

Każdy z nas uwielbia naleśniki. Można go uznać jako główny obiad domowy, albo i przystawka czy deser. Naleśniki zazwyczaj robione są na słodko w przeróżny sposób, jednak można znaleźć też ich inne odmiany na słono. Większość pewnie najbardziej kojarzy naleśniki z serem i poza ten schemat nie wychodzi. A może by tak to zmienić? Przedstawiamy wam cztery różne rodzaje tego pysznego deserowo obiadowego dania!

Naleśniki z jagodami

Naleśniki z jagodami oczywiście nie opierają się na samych jagodach, a bardziej służą jako dodatek do całości. Na gotowe naleśniki nakładamy serek mascarpone, a następnie umyte wcześniej i zebrane (lub kupione) jagody nakładamy równomiernie na cały placek. Po tym pozostaje nam już tylko zawinąć to wszystko w rulonik i zjeść.

Naleśniki z dżemem

Jest dość prawdopodobne że twoja babcia lub mama, a nawet i ty produkujecie swoje własne konfitury i dżemy ze świeżych owoców zebranych z własnego sadu. To właśnie tutaj mogą one mieć swoje zastosowanie. Tym razem zamiast serka mascarpone, nabierz na łyżkę dżem swojego wyboru (truskawkowy i wiśniowy sprawdzają się najlepiej) i rozsmaruj go na całym placku naleśnikowym. Później analogicznie trzeba go zwinąć w rulonik. Jeśli lubisz dodatkową słodycz to na wierzch naszego naleśnika możesz nałożyć śmietanę, a ją z kolei posypać cukrem. Gwarantujemy super słodki smak.

Naleśniki czekoladowe

Tym razem jako podstawę naszego naleśnika wybierzemy czekoladę. Najlepszym sposobem byłoby kupić tabliczkę dobrej czekolady. Obojętne jest to czy będzie ona gorzka, mleczna czy biała, ponieważ każda się nada – oby tylko tobie smakowała. A następnie postaraj się ją lekko roztopić i rozsmarować w środku naleśnika. Czekolada jest zwykle na tyle słodka że nie trzeba nic więcej do środka dodawać.

Naleśnik z nutelą i bananem

Jako ostatnia pozycja, na którą wpadliśmy jest naleśnik kremem nuteli i bananem w środku. W łatwy sposób pokrywasz warstwę naleśnika kremem czekoladowym, a następnie kroisz banana w małe kosteczki i rozkładasz go na całą długość i szerokość placka. Zawijasz i zjadasz!

  • robson

    Te z nutellą i bananem to super pomysł. Muszę wypróbować!