Czekoladowe figurki na święta

czekoladowe figurki na święta

Produkcja czekoladowych wyrobów w trakcie jak i przed świętami ma się bardzo dobrze. To jest własnie ten moment, w którym kupujemy czekoladowe figurki na święta dla bliskich nam osób. Zwykle trafiają pod choinkę, na pułki szafek lub kończą w czekoladowym pucharku. Co najważniejsze oprócz zwykłych tabliczek czekolady możemy w sklepach znaleźć podczas, jak i przed świętami, tematyczne mikołaje, choinki, czy nawet bombki czekoladowe. Zastanawialiście się jakie z nich są najczęściej robione i sprzedawane?

Czekoladowe figurki na święta to dobry biznes

Jako iż święta są tuż za rogiem (mimo iż zaczynają się dopiero za 2 miesiące), to firmy produkujące czekolady zaczynają się już powoli przygotowywać do tego okresu. Robią oni tak to teraz ze względu na to że sam okres świąteczny zaczyna się już o wiele wcześniej. Często już pod koniec listopada mamy okazję zobaczyć reklamy świąteczne w telewizji coca-coli czy pepsi. Nie inaczej jest z czekoladą. Czekoladowe figurki na święta w telewizji też są reklamowane. Przede wszystkim są to mikołaje lub choinki. Ale to nie one stanowią największy trzon czekoladowej sprzedaży w tym okresie świątecznym.

Ale to nie tylko to się sprzedaje

Pomimo tego że mikołaj i choinka najbardziej kojarzą się z świętami Bożo Narodzeniowymi to występują też inne produkty czekoladowe, które równie dobrze się sprzedają w tym okresie. Na wstępie warto zwrócić uwagę na same cukierki. Tak, zwykłe cukierki osiągają chyba największą sprzedaż w tym sezonie. Dzieje się tak ze względu na to że w większości domów panuje zwyczaj, w którym ubieraną choinkę dekoruje się dodatkowo zawieszonymi cukierkami na gałązkach. Co prawda są one zwykle podjadane przez domowników… Bo kto tam zauważy jak się podje ze 2 cukierki prawda? Gorzej jak każdy w rodzinie tak pomyśli i w dniu Wigilijnym na choince zamiast cukierków wiszą same papierki. Dlatego też często kupowanych jest ich większa ilość w celu uzupełnienia braków.

  • ania

    Przecież wiadomo nie od dziś, że czekoladowe figurki to tak na prawdę prezent idealny. Tego się trzymajmy

  • Trzonek

    Dokładnie! Bardzo podobają mi się czekoladowe figurki i z pewnością sobie taką kupie!