Słodycze – czy warto kupować te droższe?

słodycze
Wiele osób jeśli kupuje jakieś słodycze to tylko te tańsze. Moim zdaniem jest tak, ponieważ ludzie nigdy nie mieli okazji spróbować tych droższych, które mają o niebo lepszy smak od tańszych odpowiedników. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ cukierki nie posiadają „klasy średniej”. Możemy je podzielić tylko na te tańsze, które zazwyczaj kosztują kilka/kilkanaście złotych i te droższe, których cena sięga nawet ponad sto złotych. Ale czym tak właściwie, poza ceną i smakiem różnią się takie słodycze? Tego dowiecie się poniżej.

Czym się różnią tańsze słodycze od droższych?

Poza wyżej wymienionym już smakiem i ceną droższe cukierki posiadają o wiele lepsze składniki. Dla przykładu – czekoladki w bombonierce za 10 złotych zazwyczaj będą wykonane z czekolady o bardzo niskiej jakości, o charakterystycznym sztucznym posmaku. Z kolei bombonierka z czekoladkami w cenie powyżej 50 złotych będzie wykonana z czekolady o wysokiej jakości. Zazwyczaj taką czekoladą jest czekolada belgijska, chociaż inne rodzaje też są dobre. Kolejną zasadniczą różnicą jest jakość opakowań. Droższe słodycze idealnie nadają się na prezent nawet bez żadnego dodatkowego opakowania, ponieważ posiadają ładne, udekorowane opakowanie. Niektóre sklepy internetowe oferują nawet możliwość personalizacji takiego opakowania, żeby uczynić z czekoladek jeszcze lepszy prezent.

Jeszcze innym czynnikiem wpływającym na koszt tych droższych słodyczy jest to, że są one zazwyczaj importowane z innego kraju. W przypadku czekoladek jest to właśnie Belgia. Koszt transportu z kraju, który znajduje się daleko od nas jest bardzo wysoki i nieopłacalne by było sprzedawanie takich czekoladek  po niskiej cenie, ponieważ przyniosło by to jedynie straty właścicielowi

Czyli drogie cukierki są warte swojej ceny?

Jednym słowem – tak. Jeśli ktoś chce jedynie smaczny deser czy przekąskę to zadowoli się smakiem nawet tych tanich czekoladek, ale jeśli ktoś chce komuś podarować słodki prezent to te droższe są oczywistym wyborem, ponieważ są one o wiele lepsze jakościowo od tych tańszych i możemy je podarować w prezencie bez specjalnego opakowania foliowego.