Najlepsze czekoladki dla firm

czekoladki firmowe
Rynek czekoladek dla firm jest bardzo duży – możemy kupić takie z niższej półki, które charakteryzują się niską ceną i niską jakością, lub takie z wyższej półki, które cechuje nieco wyższa cena – ale niesamowicie większa jakość. To, jakie czekoladki z logo naszej firmy wybierzemy zależy tylko i wyłącznie od nas. Niestety w internecie nie ma dużej ilości wpisów, artykułów na temat takowych czekoladek, dlatego ludzie zazwyczaj sugerują się ceną, czyli kupują najtańsze czekoladki, myśląc że będą one idealnym prezentem firmowym. Niestety kierowanie się jak najniższą ceną rzadko się sprawdza, szczególnie wtedy, kiedy chodzi o czekoladę. Różnica cenowa pomiędzy tanimi czekoladkami, a wysokiej jakości czekoladkami belgijskimi naprawdę nie jest wysoka, a różnica w jakości jest widoczna gołym okiem. Ten artykuł jest przeznaczony dla osób, które chcą zakupić czekoladki firmowe, ale nie mogą się zdecydować które będą najlepszym wyborem.

Belgijskie czekoladki dla firm – na czym polega różnica?

belgijska pralinka - przykład

Belgijska pralinka – od razu widać, jak dobrze wykonana jest pod względem czysto wizualnym. Znacznie lepiej prezentuje się od innych pralinek, dzięki czemu idealnym upominkiem firmowym.

Różnica polega na walorach wizualnych, smakowych, zapachowych oraz samej jakości czekolady. Różnice pomiędzy zwykłą pralinką, a tą wykonaną z belgijskiej czekolady przez profesjonalnych cukierników zauważymy od razu po wyjęciu pralinki z opakowania. Belgijska pralinka będzie wykonana z niesamowitą dbałością o szczegóły, a jej kształt będzie idealny. Kilka takich pralinek, w połączeniu z personalizowaną, drewnianą bombonierką będzie idealnym prezentem dla firm. O personalizacji wspominając – belgijskie bombonierki cechują się tym, że posiadają bardzo dużo opcji personalizacji. Oznacza to, że umieszczenie nawet bardzo skomplikowanego logo firmy, lub długiej dedykacji z unikalną czcionką nie będzie żadnym problemem. Niektóre sklepy oferują także możliwość skomponowania zestawu, czyli że sami wybieramy z listy pralinki, które chcemy znaleźć w naszej bombonierce. Wszystko to składa się na idealny upominek firmowy.

Prezenty z logo firmy Mount Blanc. Wysoka jakość połączona z niską ceną

Jeżeli poszukujecie dobrych upominków firmowych, to od siebie mogę polecić pralinki belgijskie ze sklepu Mount Blanc. Czym cechują się bombonierki firmowe od tej firmy? Dwie najważniejsze rzeczy – wysoka jakość oraz przystępne ceny. Zacznijmy od samego opakowania. Do wyboru mamy kilka typów – z tego co przeglądałem sklep, to najtańsze były balotynki – a najdroższe drewniane szkatułki. Każde z opakowań miało swój urok – balotynki cechowały się minimalizmem, i były po prostu ładne, zwykłe bombonierki prezentowały się elegancko i swoim wyglądem zapraszały do spróbowania czekoladki, ale najbardziej spodobały mi się drewniane szkatułki. Oto przykładowe opakowania:

bombonierka firmowa

Świąteczna bombonierka – idealnie nadaje się na prezent, nie tylko firmowy.

świąteczna balotynka Mount Blanc

Świąteczna balotynka. Bardzo ładny, minimalistyczny wzór o ciekawym kolorze idealnie dopełnia ciemnoniebieski kolor opakowania.

Kilkupiętrowa szkatułka wypełniona pralinkami

Świąteczna kilkupiętrowa szkatułka po brzegi wypełniona pralinkami. Moim zdaniem jedna z najciekawszych propozycji. Sam wygląd szkatułki wskazuje na to, że jest to najlepszy czekoladowy upominek firmowy.

Prawdopodobnie Wam też najbardziej spodobała się drewniana szkatułka – nic dziwnego, trudno jest w jakimkolwiek innym sklepie spotkać takie ładne opakowanie.

Pralinki

Przechodząc do wnętrza – czyli tego, co zapewne ciekawi Was najbardziej, mogę powiedzieć jedno – jest świetne! Pralinki są umieszczone w specjalnych, papierowych babeczkach które mają na celu ich ochronę, oraz dodają uroku.

Pralinki są umieszczone w papierowych babeczkach. Wizualnie są bardzo ładne, a smakowo idealne.

Smak belgijskich pralinek, które znajdziemy w takiej bombonierce firmowej jest bardzo dobry. Każda czekoladka wyróżnia się czymś na tle innych – niektóre mniej, a niektóre bardziej. Mi najbardziej zasmakowała pralinka z nadzieniem w postaci karmelowego ganache. Jeżeli nigdy nie próbowaliście tych pralinek – to wiele tracicie. Nieodzowną zaletą sklepu Mount Blanc jest to, że posiada w całej Polsce sieć pijalni czekolady – w których możemy na miejscu spróbować, jak smakuje każda pralinka – i przy okazji zasmakować innych czekoladowych słodkości.

Podsumowując…

Bombonierki dla firm od Mount Blanc są bardzo dobrym wyborem, jeżeli zależy nam na jak najwyższej jakości. Próbowałem wiele różnych czekoladek – ale to właśnie te urzekły mnie najbardziej, i myślę, że każdego oczarują tak samo.

 • MichałZ

  Byłem kiedyś w tej pijalni czekolady, mają tam super czekolade pitną!

  • wojciech

   Też byłem i polecam!

 • Szymon

  Firma posiada chyba najlepsze pijalnie czekolady w Krakowie i okolicy, polecam.

  • Patryk

   Zgadzam się