W jaki sposób za duża ilość słodyczy może nam zaszkodzić?

Słodycze, czekoladki. Kto z nas nie uwielbia przepysznych belgijskich pralinek, lub słodkich cukierków z niespotykanym nadzieniem. Niestety, wszystko co zawiera w sobie duże ilości cukru – nie jest dla nas zbyt zdrowe. Czekoladki i inne słodkości w małych ilościach nam nie zaszkodzą, wręcz przeciwnie – mogą nawet poprawić pracę naszego organizmu. Jednak w większych ilościach jest zupełnie na odwrót – mogą być dla nas bardzo szkodliwe. Jaka ilość jest ilością za dużo, i jakie są konsekwencje jedzenia zbyt dużej ilości słodyczy? Na te dwa pytania odpowiedź poznacie w tym właśnie artykule.

Jaka ilość słodyczy jest ilością zbyt dużą

Nie ma ogólnie przyjętej ilości, która nam zaszkodzi. To nie jest tak, że zjemy gram cukru więcej i nagle coś nam się stanie. Bardziej chodzi o to, ze jeżeli codziennie będziemy jedli po prostu duże ilości słodyczy, to prędzej czy później odbije się to na naszym zdrowiu. Raz na jakiś czas można sobie pozwolić na więcej – szczególnie w jakieś święta takie jak Wielkanoc czy Boże Narodzenie, bo po prostu ciężko jest patrzeć, gdy każdy delektuje się takimi słodkościami, a my nie.

Jakie są konsekwencje niezachowania umiaru w jedzeniu słodyczy

Najczęściej spotykanymi chorobami, które są wywołane przez zbyt dużą ilość cukru jest otyłość oraz uzależnienie od cukru. Otyłość z kolei powoduje kolejne choroby, między innymi takie jak nadciśnienie tętnicze, które z kolei może spowodować choroby serca, które dla nas są już śmiertelnie groźne. Uzależnienie od cukru jeszcze bardziej napędza otyłość, co z kolei wywołuje jeszcze większe ciśnienie. I tak w kółko. Są też inne choroby, które są wywoływane przez zbyt dużą ilość jedzenia słodyczy – ale te dwie są najpopularniejsze z nich.

Nie lepiej kompletnie zrezygnować z czekolady?

Po co? Jeżeli zachowamy umiar, i nie będziemy obżerać się codziennie słodkościami, to nic nam nie grozi. Czekolada posiada też kilka pozytywnych wpływów na nasz organizm – między innymi pozwala nam się odstresować. Wystarczy po prostu wiedzieć, kiedy powinniśmy skończyć jeść słodkości.

  • Kartek

    Najlepiej jest jeśc tyle ile czujemy że możemy.

    • Michi

      Zgadzam się z panem powyżej