Słodkie aromaty, które kojarzą się nam ze Świętami

Na pewno uwielbiacie Święta Bożego Narodzenia. Nie znam osoby, która nie kocha tych świąt. Przepiękny zapach świątecznych posiłków w każdym domu, spotkania z bliskimi w ciepłym mieszkaniu przy dużym stole, wypełnionym po brzegi gorącymi posiłkami które tylko czekają na to, aż ktoś je zje, oraz choinką obok, pod którą ładnie zapakowane prezenty czekają na otwarcie. Jest to praktycznie perfekcyjna wizja Świąt, i zdaje sobie sprawę, że nie u każdego one tak wyglądają – ale jestem pewien jednej rzeczy. Na sto procent te same aromaty każdemu kojarzą się właśnie ze Świętami Bożego Narodzenia. Jakie są to aromaty?

Na przykład cynamon

Cynamon chyba każdemu kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia. I nic w tym dziwnego – w końcu wtedy na prawie każdym wigilijnym stole można znaleźć pierniczki, do których dodaje się cynamonu. Dlatego też jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie świątecznych zapachów, nie tylko w Polsce. Między innymi dzięki temu wchodzą na rynek produkty z dodatkiem cynamonu, które mają nam się kojarzyć ze Świętami Bożego Narodzenia. Przykład? Nowa cola.

Czekolada

Czekolada jest stałym gościem w naszych domach podczas Świąt Bożego Narodzenia, nieważne czy jako drobny podarunek dla bliskiej osoby czy jako deser dla domowników. Czekolada jest zawsze obecna na każdej wigilii, więc między innymi dlatego właśnie jej zapach oraz smak kojarzy nam się ze Świętami Bożego Narodzenia. Szczególnie teraz, gdy w sklepach można znaleźć całą masę przeróżnych czekoladowych figurek z motywami świątecznymi.

Wanilia

Wanilia podczas Wigilii głównie kojarzy nam się z ciastami. Niesamowity, bardzo charakterystyczny zapach Wanilii pozwala nam ją praktycznie zawsze odróżnić od innych zapachów. Dlatego właśnie nawet jak spróbujemy w lato czegoś, co jest o smaku wanilii lub posiada jej dodatek, od razu na myśl przyjdą nam świąteczne klimary.

Podsumowując

Te trzy wyżej wymienione aromaty chyba każdemu najbardziej kojarzą się z klimatem Świąt Bożego Narodzenia. A jak tam u Was idą przygotowania na ten niesamowity okres?

 • Aria90

  Cynamon jest świetnym zapachem

  • Michał

   każdy zapach Świąt jest fajny 🙂

   • Kamil

    prawda 🙂